DİJİTAL REKLAM

Dijital Reklam İle Neler Yapılabilir?

 

            İnternet ortamında yani online ortamlarda yapılan ürün ve hizmet reklamlarına “Dijital reklam” adı verilmektedir. Sosyal medya siteleri, haber siteleri ve arama motorları dijital reklamların en yaygın şekilde yapıldığı alanlar olmaktadır. Dijital reklam öncelikle bir ürün ya da hizmetin kısa sürede geniş bir müşteri potansiyeline ulaştırılması açısından son derece önemli bir faaliyet olmaktadır.

 

            Reklam bütçesi açısından televizyon ve radyo gibi reklam kanallarına göre oldukça ekonomik olan dijital reklam, ne kadar ekonomik ise bir o kadar da geniş kitlelere ulaşma gücü olan bir pazarlama yöntemi olmaktadır. Dolayısıyla da dijital reklam, tanıtımı yapılacak olan ürünün, markanın ya da hizmetin pazarlamacılık açısından hem zamandan hem de maddiyattan tasarruf yapmasını sağlamaktadır.

 

Dijital Pazarlama neden önemlidir?

Dijital medya tüketicilerin bilgiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenir. İnsanların ürün ve hizmetler hakkında bilgi edinmek için aldıkları mesajlar dijital pazarlamanın ilk adımlarındandır. Dijital ortam, eğlence, haber, alışveriş ve sosyal etkileşim kaynakların giderek büyüyen kaynağıdır.

 

İnsanlar kendi ihtiyaç ve tercihlerine uygun güvenebilecekleri markaları, kişiselleştirerek kendi benliklerini benimsemeye başlarlar.Bu yüzden tüketicilerin şirketiniz hakkında olumlu veya olumsuz görüşleri ve bunlara yönelik çözümler önem arz etmektedir.

 

 

- Web Sitesi Optimizasyonu

- Arama Motoru Pazarlaması (SEM)

- Video Arama Motoru Optimizasyonu  (VSEO)

- Sosyal Medya Optimizasyonu  (SMO)

- Bloglar ve Forum

- Online Ekran Reklamcılık

- E-posta Pazarlama

- QR kodları